tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kuba Boski

Średni z braci. Ma niespożyte pokłady energii, marzy o własnym pokoju

Kuba to miłośnik wszelkiej aktywności fizycznej – szczególnie deski – tej na kółkach, na śniegu i wszystkiego tego, co powoduje, że na ciele pojawiają się siniaki. Wszędzie go pełno. Ma niespożyte pokłady energii. Znajduje się w dosyć trudnym wieku – z jednej strony czuje się dorosły i na tyle odpowiedzialny, że chciałby na siebie zarabiać np. jako opiekun do dzieci, z drugiej strony korzysta z przywilejów bycia dzieckiem.

Kuba jest zawsze gotowy, żeby podważać autorytety, co powoduje, że często wpada w tarapaty. Szczęśliwie, dzięki urokowi osobistemu udaje mu się wyjść z wszelkich opresji bez większych obrażeń. To także typ spryciarza. Wykorzystuje naiwność najmłodszego w rodzinie Kacpra i namawia go do sprzątania pokoju albo do niekorzystnej wymiany na monety.

Co ciekawe, za tym wizerunkiem twardziela rewolucjonisty kryje się trochę nieśmiały i wrażliwy chłopiec, którego dość łatwo przestraszyć. 


Najnowsza pasją średniego Boskiego będą wszelkie tematy związane z ekologią i innymi kwestiami związanymi z ochroną naszej planety...