tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ludwik Boski

Jak zawsze wyrozumiały, zwłaszcza kiedy w jego domu zamieszka teściowa...

Ludwik Boski jest typem człowieka, który w piątkowy wieczór wróci do sklepu, żeby wymienić lody na inny smak, bo taki wolą dzieciaki. Nie piśnie słowem i obejrzy z ukochaną żoną jej romansidło, mimo że wolałby obejrzeć dobry thriller lub mecz z kumplem. Gdy ma inny pogląd na daną sprawę, potrafi jednak bronić swojego zdania. Rozumie przy tym, co to znaczy konsensus i wie, kiedy trzeba ustąpić. Za tą wzorową postawą kryje się... potrzeba świętego spokoju.

Wykonując wolny zawód, Ludwik sporo czasu spędza w domu. Całkowicie panuje nad swoim grafikiem zajęć, co pozwala mu opiekować się rodziną i domem oraz sprostać nawet największym wymaganiom, jakie stawiają przed nim domownicy. Ludwik ma jedno skryte marzenie – chciałby porwać ukochaną żonę i uciec z nią daleko – tam, gdzie nie znalazłyby ich dzieciaki. Adoruje swoją żonę na każdym kroku, pokazując, że mimo upływu czasu jest dla niego wciąż atrakcyjna.

Ludwik Boski ma niespożyte pokłady cierpliwości zwłaszcza kiedy okaże się, że pod jego dachem zamieszkają teściowie. Ludwik nie raz stanie między młotem a kowadłem. Bo jak tu dogodzić i żonie, i teściowej? 

Aktor o bohaterze:
– W serialu „Rodzinka.pl” gram pewne wyobrażenie na temat mojego ojcostwa – mówi Tomasz Karolak. – Prawda jest taka, że nie wiem, jak zareaguję, gdy moja rodzona córka przyprowadzi do domu narzeczonego. Na podstawie swoich cech charakteru mogę sobie ten moment jedynie wyobrazić. Uff... (śmiech). Dopiero badam tę strunę. Odkrywam subtelność, którą gdzieś tam mam w sobie.

Muszę przyznać, że jestem zachwycony scenariuszem serialu „rodzinka.pl”, który ma świetnie prowadzony dydaktyzm. Pokazuje, kiedy być rodzicem surowym, a kiedy odpuścić. Dotyka spraw, którymi Polacy wciąż są żywo zainteresowani. Każdy wiek rządzi się swoimi prawami i do każdego z nich musimy pokazać różne schematy wychowawcze. Dzieciaki szybciej się rozwijają, niż nam się wydaje.

Jakiego Tomka Karolaka zobaczą tym razem widzowie? Zobaczą mnie takim, jakim jestem na co dzień dla swojej córki, dowiedzą się jakie przeprowadzam z nią rozmowy, na jakie pytania muszę odpowiadać. Zobaczą faceta, który potrafi być wierny kobiecie, a do tego - szarmancki, spokojny, pogodzony z życiem i spełniony.