tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Tomek Boski

Tomek wciąż szuka tej jedynej

Najstarszy z trzech synów pasjonuje się książkami. Jeśli nie czyta, najchętniej gra w gry video. To typ filozofa. Jest mieszanką wrażliwości z nieokiełznaną wyobraźnią. Bywa nieśmiały i zamknięty w sobie. Z natury bliżej mu do introwertyka. Bliscy zarzucają mu często, że nie zwraca uwagi na drugiego człowieka i że jest samotnikiem-odludkiem. I choć Tomek wydaje się być nieobecny, to jego temperament i osobowość powodują, że ten nieśmiały introwertyk potrafi być jak rakieta. Lubi kalambury, gry słowne i planszowe. 

Tomek wyjaśnia często rodzeństwu skomplikowane pojęcia oraz zasady życiowe, co wprowadza w zakłopotanie Natalię i Ludwika. Wiele wie o świecie – na pewno więcej, niż spodziewają się tego po nim jego rodzice. 

Przez pewien czas utrzymywał się sam pracą w barze Kęs.  Próbował też mieszkać poza domem. Szybko jednak przekonał się, że wszędzie dobrze, ale najlepiej w domu rodzinnym. Nie wrócił już jednak do swojego dawnego pokoju... 

Tomek wciąż szuka tej jedynej po tym, jak jego związek z Magdą się rozpadł. 

Maciek Musiał prywatnie:

miejsce zamieszkania: Warszawa
zainteresowania: aktorstwo, sport

Maciej może pochwalić się bogatym doświadczeniem aktorskim. Zagrał m.in. w takich produkcjach jak: „Hotel pod żyrafą i nosorożcem”, „Ojciec Mateusz”, „Nowa” czy „Ludzie Chudego”. Na swoim koncie ma także główną rolę w filmie fabularnym „Mój biegun”, opisującym prawdziwą historię Jasia Meli.

Maciej czuje się przed kamerami jak ryba w wodzie. Nie stresuje go nawet obecność sporej ilości osób z ekipy. – Zwykle denerwuję się jedynie na początku, gdy poznaję aktorów, u boku których mam grać – przyznaje 15-latek. – Szczególnie gdy na planie występuję u boku tak świetnych aktorów jak Małgosia Kożuchowska czy Tomek Karolak.

Mimo niewątpliwego talentu Maciej nie wie jeszcze, czy zwiąże swoją przyszłość z aktorstwem. – Na razie granie przed kamerami traktuję jako formę zabawy i niezwykłej przygody – mówi serialowy Tomek. – Chociaż coraz częściej łapię się na tym, że myślę o aktorstwie jako mojej przyszłości. Zobaczymy. Wszystko przede mną. Moim największym marzeniem jest zostanie gwiazdą NBA. Niestety, jestem za niski, więc to marzenie nie ma szans na realizację.

Jak nastolatek godzi pracę z nauką? – Po powrocie do domu, czyli zwykle około godziny 17-18, siadam do lekcji – opowiada. – Przepisuję zeszyty, robię zadania domowe, przygotowuję się do sprawdzianów. Następnie padam zmęczony na łóżko. Nie narzekam jednak, że nie mam czasu na relaks i lenistwo. Praca przy serialu w ogóle mnie nie męczy – uważam ją za odpoczynek.

Zdaniem Macieja Musiała, serialowy Tomek jest do niego bardzo podobny. Choć pozornie wydaje się być zamkniętym w sobie nastolatkiem, w rzeczywistości to wulkan energii. – Ma tysiące pomysłów na minutę – mówi aktor. – Jego ulubionym zajęciem jest podpuszczanie młodszych braci na rodziców i na odwrót.